Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтида 2018 йил 14 май куни ўтказилган “Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” фани бўйича Талабалар Республика Фан олимпиадасининг II-босқичи натижалари бўйича Ҳ И С О Б О Т

 

 

Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтида Республика Фан олимпиадасининг 2-босқичи бўлиб ўтди. Олимпиаданинг 2-босқичини ўтказиш учун институт 2018 йил 14 май 274-U сонли буйруғи билан қуйидаги таркибда комиссия аъзолари  рўйхати тузилди.

 

 

Ишчи ташкилий қўмита таркиби:

Х.Аминов – ректор – раис

С.Алиева – Илмий ишлар бўйича проректор – раис ўринбосари

М.Умарходжаева – Илмий ва илмий-педагогик кадрлар тайёрлаш сектори мудири – масъул котиб

 

Аъзолари:

1. Д.Рахматуллаева– Маънавият ва ахлоқий тарбия ишлари бўйича проректор

2. Б.Хаджиметов– Ўқув ишлар бўйича проректор

3. Л.Раупова  –  Санъатшунослик факультети декани

5. Р.Норчаев  –  Дизайн факультети декани

6. А.Юсупов – Тасвирий санъат факулътети декани

7. С.Саидова – Амалий санъат факультети декани

8. О.Каримов – институт Ёшлар Иттифоқи етакчиси

 

Ҳакамлар ҳаъати комиссияси:

С.Қурбонов – МРДИ – раис

Ғ.Мамбетқодиров – Нукус ДПИ – аъзо

Ш.Авезов – БухДУ – аъзо

Т.Ахмедов – МРДИ – аъзо

М.Ульмасбаева – МРДИ – аъзо

 

Адолат комиссияси:            

Б.Баратбоев – Қўқон ПИ - раис

Ш.Абдуллаев - ТАҚИ – аъзо

Ф.Максумова– МРДИ – аъзо

 

Мандат комиссияси:

С.Абдухамидов -  ТерДУ – раис

Д.Пўлатов  – НамДУ – аъзо

Р.Фатхуллаев – МРДИ – аъзо

 

“Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” фани Низом талаблари асосида ташкил қилиниб, Республикамиз Олий таълим муассасаларидан  ўн нафар иқтидорли талабалар қатнашди. Жумладан:

 

 1. Алиева Мохира Исактой қизи- Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институти Санъатшунослик факулътети “Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

2. Ботирова Мафтуна Муҳаммалжон қизи- Термиз Давлат университетиПедагогика факультети, Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

3. Жомуродва Мафтуна Жумабоевна- Бухоро Давлат университети Туризм факультети “Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси” таълим йўналиши

 

1-курс талабаси

4. Шарипова Шохида Музаффаровна- Ажиниёз номидаги НДПИ Педагогикафакультети “Тасвирий санъат ва муҳандислик  графикаси” таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

5. Узақова Фотимахон Авазбек қизи- Қўқон Давлат педагогика институти Педагогика факультети, Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши  3-курс талабаси.

 

6. Шокиралиева Наима Шамсиддин қизи- Тошкент Архитектура қурилиш институти Архитектура факультети “Интеръер дизайн” таълим йўналиши 2-курс талабаси.

 

7. Расулова Шахнозахон Лутфулло қизи-  Андижон Давлат университети Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

8. Фозилова Кумуш Азимовна- Қарши Давлат университети Педагогика факультети, Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши 3-курс талабаси

 

9. Абдувалиева Шахноза Маматвали қизи- Наманган Давлат университети Педагогика факультети Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши 3-курс талабаси

 

10. Суярова Умида Кушурбаевна- Ўзбекистон Давлат санъат ва маданият институти “Халқ ижодиёти” факультети «Маданият ва санъат муассасаларини ташкил этиш ва бошқариш» таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

“Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” фани бўйича соҳа мутахассислари ва профессор-ўқитувчиларидан иборат Ҳакамлар ҳайъати тузилиб, олимпиада иштирокчиларининг “Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” фанидан олган билимлари бўйича ёзма, тест синовлари ва оғзаки савол-жавоб ҳамда инглиз тилида суҳбат асосида баҳоланди.

 

Олимпиада жараёнида талабалардан  икки нафари (Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институти талабаси Суярова Умида Кушурбаевна  ва Ташкент архитектура қурилиш институти талабаси Шокиралиева Наима Шамсиддин қизи) кеч келганлиги сабабли олимпиаданинг 1-2 турида иштирок этилмади.

 

Олимпиада иштирокчиларидан кўпчилигининг инглиз тилини билиш даражаси етарли эмаслиги туфайли 4-турда энг паст кўрсаткич билан баҳоландилар.

 

Олимпиада жараёнини республика ва маҳаллий оммавий ахборот воситаларида кенг ёритиш учун 2018 йил 7 майда 01-00/435-сонли хат билан Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясига тақдим этилди.

 

Адолат комиссиясининг таклифига ва натижаларга кўра Республика фан олимпиадасининг 2-босқичида ғолиб чиққан фақат 1-2-3-ўринларни эгаллаган ғолибларни “Диплом” билан тақдирлаш тўғрисида Қарор қабул қилинди.

 

1-ўрин:  Алиева Мохира Исактой қизи- Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институти Санъатшунослик факулътети “Тасвирий санъат тарихи ва назарияси” таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

2-ўрин: Ботирова Мафтуна Муҳаммалжон қизи- Термиз Давлат университетиПедагогика факультети, Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси таълим йўналиши 3-курс талабаси.

 

3-ўрин: Жомуродва Мафтуна Жумабоевна- Бухоро Давлат университети Туризм факультети “Тасвирий санъат ва муҳандислик графикаси” таълим йўналиши 1-курс талабаси.

 

Bosh ruknlar

Taqvim

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Talabalar ijodidan

  • Институтда иқтидорли магистр ва бакалавр талабалари ўртасида инглиз тилида ўтказилган “Youth’s look to Аrt” номли илмий-амалий анжуман
  • Талабалар турар жойида “Талабалар оқшоми” тадбири доирасида ўтказилган “Art-терапия ва аукцион” мавзусида ўтказилган тадбир
  • “Талабалар фестивали” доирасида бўлиб ўтган тадбирлар бўйича

Institut gazetasi

Flag Counter